СВІТ ЦІКАВИХ ФАКТІВ


Найбільша у світі квітка - це аморфофаллюс велетенський - уродженець тропічних лісів Індонезії і належить до сімейства ароїдних. Його також називають «трупна квітка» через запах гнилого м'яса під час цвітіння. Рослина може досягати до 3-5 метрів у висоту і ваги до 100 кг, а тривалість його життя - 45 років. Ботаніки вважають, що період цвітіння трупної квітки настає тільки раз у 5-10 років. Це диво цвітіння можна побачити в багатьох ботанічних садах світу.
Джерело: http://cherry-lady.com.ua/divovizhnij-svit-roslin/110-najbilsha-kvitka
За спостереженням вчених, ця гігантська квітка ще й змінює температуру навколишнього середовища. Експеримент був поставлений вночі. З 20 градусів температура в кімнаті піднялася до 32 ° С.
Разноцветные цветы

Рицина звичайна (Ricinus communis) є найотруйнішою рослиною. Дози в 70 мікрограмів досить, щоб убити лю­дину вагою 72 кг. Отрута міститься в білку насіння рицини; вона приблизно в 6000 разів сильніша від ціаніду й у 12 000 разів - від отрути гримучої змії. Рослина згадується ще в давньоєгипетських папірусах - маслом з її насіння користувалися при висвітленні храмів. Пліній, Діодор і Геродот у своїх працях описували деякі властивості рицини.
Разноцветные цветы
Паку — південноамериканська прісновода риба, що мешкає в більшості річок в басейнах Амазонки і Оріноко низовини Амазонія. Паку має загальне коріння з піранею, відносячись до роду Serrasalminae, хоча у них є різні звички і переваги. Піраня — м'ясоїдний різновид, тоді як Паку всеїдний, з рослинними перевагами. Відмінність очевидна в структурі їх зубів. Піраня має гострі як бритва зуби, тоді як в паку вони більш квадратні, пряміші і страхітливо нагадують зуби людей.

Разноцветные цветы
Як відомо, лише у слонів, людей і неандертальців є ритуал поховання. Зазвичай тривалість життя слона складає 60–80 років. Якщо слон хворіє, то члени стада приносять йому їжу і підтримують його, коли він стоїть. Якщо слон помер, то вони намагатимуться оживити його за допомогою води і їжі деякий час.
Коли стає ясно, що слон мертвий, стадо замовкає. Часто вони викопують неглибоку могилу і накривають померлого слона землею та гілками, і після цього залишатимуться біля могили протягом декількох днів.

Разноцветные цветы


За хвилину людське серце прокачує близько 5 л крові у спокої і близько 25 при важкому фізичному навантаженні. У більшості людей серце скорочується від 60 до 80 разів на хвилину. У спортсмена-бігуна треноване серце може у спокої скорочуватися всього 40 разів на хвилину, але при цьому все одно перекачувати 5 л крові.

З моменту народження в мозку людини вже існує 14 мільярдів клітин, і число це до самої смерті не збільшується. Навпаки, після 25 років воно скорочується на 100 тисяч в день. За хвилину, витрачену вами на читання сторінки, вмирає близько 70 клітин. Після 40 років деградація мозку різко прискорюється, а після 50 нейрони (нервові клітки) всихають і скорочується обсяг мозку.

Найдивніший гриб планети носить, можна сказати, поетичну назву «плазмодій», проживає він і у нас, в Україні, і в середній смузі. Плазмодій уміє ходити! Переміщається, звичайно, повільніше за равлика, але за декілька днів може підійнятися на пень і причаїтися на ньому. Живе він буквально у нас під ногами, але відразу його не помітиш, він чимось нагадує медузу, така ж драглиста маса, таке ж напівпрозоре слизисте тіло грибів-міксоміцетів. По лісу ходить перекочуючись-перевалюючись з боку на бік.

Секвойя (Sequoia) є воістину унікальним феноменом рослинного світу. Стовбур цього представника сімейства таксодієвих (Taxodiaceae) має 6 - 11 метрів у діаметрі і досягає 110 метрів у висоту. Ще цікавіший факт про тривалість життя дерева. У Родвуодському заповіднику збереглася секвоя, яку індіанці використовували як вишку для спостереження і розведення сигнальних багать. Вік її - 5000 років і не дивлячись на такий солідний вік, вона продовжує рости!

Самці індо-малайського скорпіона Heterometrus swannerderdami часто бувають більші 180 мм у довжину, тобто від кінчиків клешні до кінчика жала. Одного разу був знайдений екземпляр довжиною 292 мм. Імператорський скорпіон Тропічний імператорський скорпіон Pandinus imperator, що живе в Західній Африці, також досягає довжини 180 мм. Довжина одного самця з Сьєрра-Леоне становить 229 мм.

Символ штату Гаваї - риба спінорог. На місцевій мові вона зветься хумухумунукунукуапуаа, або просто хумухуму.

Скажений огірок — це рослина, що належить сімейству гарбузових, яка мешкає на берегах Чорного та Середземного морів. Свою назву він отримав завдяки незвичайному способу розсіювання насіння: дозрілий плід огірка навіть при легкому дотику відстрибує від ніжки і з отвору з силою викидається на величезну відстань в 12 метрів маса слизу з насінням.Немає коментарів:

Дописати коментар

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...