вівторок, 19 липня 2016 р.

Що робити, якщо вас вкусила змія?

В Україні не так багато отруйних змій, однак влітку все ж є небезпека! Що робити, якщо вас чи когось поруч вкусила змія?


Перш за все, спробуйте відсмоктати отруту. Але робити це треба одразу! Після 5 хвилин процедура стає абсолютно марною: отрута вже в крові і лімфі. Проколи швидко спадаються, і їх треба "відкрити". Для цього візьміть складку шкіри на місці укусу і помніть її пальцями. Після цього прокол має відкритися, на місці укусу з’являться маленькі крапельки рідини. Не хвилюйтеся через рани в роті чи хворі зуби, отруїтися, відсмоктуючи отруту, не так легко. Далі залиште потерпілого у спокою. Йому треба полежати у нерухомому положенні. Особливо берегти ужалену частину тіла. Медики радять навіть накласти шину, щоб забезпечити нерухомість. Дуже важливо давати хворому багато пити. Найкраще підійде не дуже гарячий, неміцний солодкий чай. Не зашкодять антигістамінні препарати.
Основне: якнайшвидше доставити потерпілого до лікарні.
Для порятунку часто використовують протизміїні сироватки. Сироватки бувають моно валентні, тобто допомагають при отруєнні отрутою певного виду змій. І полівалентні, їх використовують проти укусів різних видів. Сироватку необхідно вводити тільки стерильним інструментом в точній відповідності з доданою до сироватці інструкцією. Проводиться також дезінтоксикация. 
Безпечного відпочинку!

Немає коментарів:

Дописати коментар

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...